Wycieczka do Meksyku. Zaplanuj wymarzony urlop z biurem podróży Happy Travel!

Wycieczka do Meksyku

Wycieczka do Meksyku to spełnienie marzeń dla niejednego z nas. Możliwość zobaczenia na własne oczy zabytków kultury i sztuki Azteków i Majów, które znamy przede wszystkim z filmów i książek, nie zdarza się zbyt często. Jak zaplanować podróż na inny kontynent tak, aby spełniła ona nasze oczekiwania? O czym warto pomyśleć zawczasu, aby później nie martwić się nieoczekiwanymi kłopotami? Jakie koszty będą wiązały się z wyjazdem do tego właśnie kraju? Odpowiadamy!

Spis treści
O czym musisz pamiętać?
Niezbędne dokumenty
Ochrona przed chorobami i ubezpieczenie
Jak uniknąć zatrucia pokarmowego?
Lokalne zwyczaje
Wylot i zakwaterowanie
Zwiedzanie lub wypoczynek w luksusowym hotelu
Skorzystaj z pomocy Happy Travel!

O czym musisz pamiętać, planując wycieczkę do Meksyku?

Planując wycieczkę do Meksyku, musisz pamiętać nie tylko o wszystkich atrakcjach, które zamierzasz odwiedzić. Wierzymy, że z tą kwestią świetnie poradzisz sobie sam – w Internecie nie brakuje przecież zestawień najciekawszych, najpiękniejszych i najważniejszych miejsc, które trzeba zobaczyć. Ważne jest jednak również odpowiednie zaplanowanie wyjazdu od strony technicznej. Jakie dokumenty są wymagane przy wjeździe do kraju, jakie zwyczaje lokalnych mieszkańców mogą zaskoczyć przeciętnego Europejczyka, o czym musisz pamiętać przed wyjazdem? Odpowiadamy!

Meksykańska wyspa

Niezbędne dokumenty

Meksyk to jeden z tych krajów, do których mieszkańcy Unii Europejskiej mogą wjechać wyłącznie na podstawie ważnego (jeszcze przez minimum pół roku od daty wjazdu) paszportu. Przed lądowaniem będziesz musiał również wypełnić Formularz Migracyjny – jego oryginał oddaje się urzędnikom, natomiast kopię należy zachować aż do wyjazdu – niezbędne będzie bowiem jej powtórne okazanie.

Ochrona przed chorobami i ubezpieczenie

Przed wyjazdem do egzotycznego kraju należy zawsze sprawdzić, jakie szczepienia zalecają specjaliści. W przypadku Meksyku nie ma obowiązkowych szczepień. Ponadto należy pamiętać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia, które w porównaniu z kosztami, na jakie możemy się narazić w przypadku konieczności pobytu w szpitalu na terenie obcego kraju, będzie naprawdę niedrogie. Konieczne będzie też zabranie ze sobą niezbędnych lekarstw – zarówno tych, które przyjmujemy na co dzień, jak i leków przeciwbiegunkowych, przeciwgorączkowych, a w przypadku Meksyku również repelentów, które ochronią nas przed ugryzieniami komarów. Nie wolno także zapomnieć o kremach z najwyższymi filtrami! Bez obaw – w zwrotnikowym słońcu opalisz się nawet używając regularnie kremu SPF 50. Pamiętaj więc o zachowaniu bezpieczeństwa i unikaniu poparzeń. Warto zabrać ze sobą także dobre okulary przeciwsłoneczne z filtrem i wygodne, przewiewne nakrycie głowy.

Pismo Majów

Jak uniknąć zatrucia pokarmowego?

Podobnie jak w innych egzotycznych krajach, również w Ameryce Środkowej musisz pamiętać o kilku podstawowych środkach ostrożności. Po pierwsze – nie wolno pić tu wody z kranu! Konieczny będzie zakup wody butelkowanej. Nawet, jeżeli znajdujący się w turystycznym miejscu kranik informuje o tym, że płynie z niego woda zdatna do picia, warto wziąć poprawkę na zupełnie inną florę bakteryjną panującą na tym kontynencie. Nawet zdrowemu Europejczykowi może ona przysporzyć co najmniej niewielkich problemów żołądkowych, a osobom o słabszej odporności zepsuć nawet kilka dni wyjazdu.

Jeżeli jesteś miłośnikiem ulicznego jedzenia – nie musisz z niego rezygnować! Pamiętaj jednak, aby wybierać tylko potrawy, które w prowizorycznie urządzonych kuchniach foodtrucków czy niewielkich ‘punktów gastronomicznych’ poddawane są obróbce termicznej. Smażone i gotowane przekąski są bowiem znacznie bezpieczniejsze, gdyż wysoka temperatura zabija ewentualne drobnoustroje, które mogłyby niezbyt dobrze wpłynąć na twój przewód pokarmowy. Zrezygnuj jednak z przekąsek podawanych na zimno lub surowych – nie możesz mieć pewności, w jakich warunkach były przygotowywane i przechowywane. W lokalne smakołyki zainwestuj jednak w nieco bezpieczniej wyglądających restauracjach czy nawet barach hotelowych.

Butelka Tequili

Lokalne zwyczaje

Jeżeli nie jesteś rannym ptaszkiem, a śniadanie zwykle jesz po 13:00, musisz pamiętać o sjeście. Między 14:00 a 16:00 część lokali usługowych i gastronomicznych czy sklepów będą bowiem zamknięte. Mieszkańcy korzystają tu z przerwy, aby schować się przed najintensywniejszymi upałami i najostrzejszym słońcem. Skorzystaj z ich doświadczenia i spędź sjestę w chłodnym i zacienionym miejscu, a na miasto udawaj się w godzinach przedpołudniowych lub po 16:00.

Nie zapomnij też o targowaniu się! Jeżeli planujesz zakup pamiątek na lokalnych bazarach, targowanie się jest wręcz oczekiwane, a płacąc podaną za pierwszym razem cenę dajesz się najprawdopodobniej mocno naciągnąć.

Makijaż El Muerte

Objazdowa wycieczka do Meksyku w korzystnej cenie? Sprawdź ofertę biura podróży Happy Travel!

Marzysz o objazdowej wycieczce do Meksyku w korzystnej cenie, ale nie do końca jesteś pewien, czy dasz radę samodzielnie ją zaplanować i zrealizować? Na szczęście nie ma takiej potrzeby. Dziś możesz po prostu sprawdzić ofertę jednego z licznych funkcjonujących na rynku biur podróży, takich jak Happy Travel. Z nami z pewnością przeżyjesz wakacje swojego życia w kraju, który wielu z nas kojarzy przede wszystkim z filmami z serii o Indianie Jonesie. Co oferujemy?

Widok z hotelu w Meksyku

Wylot i zakwaterowanie

Decydując się na wyjazd z biurem podróży Happy Travel, nie musisz martwić się przede wszystkim ani o transport, ani o zakwaterowanie na miejscu. Nasza oferta obejmuje bowiem gotowe wycieczki przygotowane przez znanych organizatorów, których doświadczenie w branży gwarantuje wysoką jakość usług. Wybierając jedną z ofert, dostępnych w naszych biurach czy na naszej stronie internetowej, otrzymujesz od razu pełne informacje dotyczące daty i miejsca wylotu, a także zakwaterowania i ewentualnego wyżywienia.

Palmy w Meksyku

Bogaty plan wyjazdu lub wypoczynek w luksusowym hotelu

Wśród zgromadzonych na naszej stronie internetowej ofert znajdziesz wyjazdy różnego typu – organizatorzy oferują bowiem zarówno wycieczki objazdowe, podczas których zobaczysz atrakcje Jukatanu czy znane zabytki ery prekolumbijskiej, jak i wyjazdy pozwalające na wypoczynek w luksusowym hotelu w pięknej okolicy. Możemy więc zaproponować ci wymarzone wakacje niezależnie od tego, czy zależy ci na intensywnym zwiedzaniu, czy raczej na mniej intensywnym relaksie.

Skorzystaj z naszych ofert już dziś!

Nasza baza ofert składa się z propozycji różnych biur podróży, dlatego znajdziesz tu zarówno opcje wyjazdów bardziej zorganizowanych – uwzględniających na przykład pełne wyżywienie i pełen pakiet wycieczek do różnych części kraju – jak i takich, które możesz samodzielnie spersonalizować, stołując się w lokalnych restauracjach czy samodzielnie planując wyjazdy do interesujących cię atrakcji. Sprawdź więc naszą stronę internetową, wybierz z wyszukiwarki destynację “Meksyk” i interesujące cię opcje i skorzystaj z dostępnych ofert już dziś! My już tam byliśmy i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące tego pięknego kraju.